4 porady dotyczące budowania kultury zdalnej opartej na współpracy

  1. Home
  2. Rozwijaj swój biznes
  3. Szczegóły artykułu
Freelancerzy
4 porady dotyczące budowania kultury zdalnej opartej na współpracy

Jak zbudować zdalną kulturę współpracy dla freelancerów w swoim zespole? Oto, co musisz wiedzieć:

Zdalna praca z freelancerami MojeZlecenie ma wiele zalet.

Freelancerzy lub zdalni pracownicy mogą być bardziej zmotywowani, ponieważ nie muszą być w biurze od 9 do 17. Zamiast tego mogą pracować blisko domu lub zdecydować się na podróż do wspaniałych miejsc w obcych krajach, dotrzymując terminów.

To powiedziawszy, jak zbudować środowisko współpracy, gdy pracownicy pracują daleko od siebie? Oto, co musisz wiedzieć:

1. Poznać się nawzajem

Możesz sprawić, by zdalni freelancerzy poczuli się częścią zespołu, planując czas na krótkie osobiste rozmowy.

Na przykład Zapier używa systemu zwanego parą znajomych. Dwaj członkowie zespołu, którzy ściśle ze sobą współpracują, prowadzą rozmowy, aby poprawić swoje relacje.

Dopasowana para ma czat trwający od 10 do 15 minut przed końcem dnia roboczego. Ich rozmowa nie koncentruje się na pracy. Zamiast tego firma zachęca do swobodnych rozmów lub osobistego udostępniania, aby członkowie zespołu mogli się poznać, co poprawia kulturę pracy zdalnej.

2. Naucz się sztuki opinii

Trudno jest ściśle nadzorować zdalny zespół freelancerów, ale to nie znaczy, że powinieneś powstrzymać się od sugerowania punktów poprawy. Powinieneś swobodnie udzielać i otrzymywać informacje zwrotne od członków zespołu podczas spotkań lub dyskusji.

Dobrą wskazówką jest określenie kontekstu każdej sytuacji. Zanim skrytykujesz wydajność pracownika, najpierw zrozum jego działania i zrozum go.

Ciągłe negatywne komentarze nie są idealne. Nie zapomnij więc wyróżnić wygranych i zachęcić zdalnych freelancerów do wyróżnienia się również pozytywnymi opiniami.

3. Sprzyjaj pragnieniu nauki Twojego zdalnego zespołu

Bersin odkrył, że firmy, które dbały o chęć uczenia się swoich pracowników, były o 30% bardziej prawdopodobne, że będą liderami w swoich branżach.

Chociaż Twój zespół zdalnych freelancerów może być rozdzielony, ostatecznie ustalisz hierarchię w swojej firmie. Niektórzy freelancerzy MojeZlecenie mogą być zarządzani przez starszych pracowników.

 

Idąc dalej, spróbuj promować mentoring online 1 na 1 i zachęcać starszych członków do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z mniej doświadczonymi kolegami. Możesz także dać im dostęp do warsztatów online lub seminariów internetowych, aby mogli poprawić swoją wydajność.

4. Zachęcaj do autonomii

Oczywiście zdalny zespół ma jasne cele i zadania.

Niewątpliwie używasz narzędzia do zarządzania projektami do śledzenia wydajności i terminów wszystkich osób. Należy jednak unikać mikro-zarządzania i dać zdalnym freelancerom autonomię w wykonywaniu ich zadań.

 

Podaj prosty opis lub opis zadania, które należy wykonać. Kiedy pracownicy zaczną pracować, nie pinguj ich za każdym razem, gdy masz jakieś sugestie.

Na przykład Holstee – aplikacja do refleksji – promuje kulturę wolności i odpowiedzialności. Dają pracownikom swobodę wyboru harmonogramu pracy, który pasuje do ich stylu życia i celów pracy. Mają także swobodę wyboru najlepszego sposobu zakończenia pracy.

Zbuduj kulturę współpracy

Budowanie kultury współpracy nie musi być trudne.

Wyrób nawyk komunikowania się ze zdalnymi pracownikami lub freelancerami poprzez spotkania, mentoring i sesje zwrotne. Zachęcaj pracowników zdalnych do współpracy, ale także zapewniaj swobodę i autonomię.

Czy jesteś gotowy zatrudnić pierwszą grupę pracowników zdalnych? Możesz sprawdzić MojeZlecenie, aby zatrudnić zdalnych pracowników, którzy będą odpowiadać potrzebom Twojej firmy.

Administrator

Autor od: 6 marca 2020

Zostaw swój komentarz