Web Developer a Web Designer: Kto co robi - czy potrzebujesz obu?

  1. Home
  2. Rozwijaj swój biznes
  3. Szczegóły artykułu
Freelancerzy
Web Developer a Web Designer: Kto co robi – czy potrzebujesz obu?

Twoja strona internetowa jest jak ogród: wymaga ciągłej uprawy i starań, aby wyglądać dokładnie tak, jak chcesz – i osiągać pożądane rezultaty. I podobnie jak ogrodnictwo, możesz sam to zrobić lub zatrudnić profesjonalistę, który pomoże Ci, gdy masz chwasty. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowej witryny, czy bieżącej witryny wymaga aktualizacji, chcesz współpracować z ekspertami zarówno w zakresie projektowania, jak i tworzenia stron internetowych. Zanim jednak możesz zatrudnić odpowiednich ludzi, musisz wiedzieć, czego szukasz.

Wyjaśnienie usług projektowania stron internetowych

Design jest tym, co widzisz podczas odwiedzania strony internetowej. Układ, kolor i obrazy tworzą spójny motyw, który klienci będą kojarzyć z Twoją marką. Masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie, więc chcesz, aby wyglądał dobrze. Prawdopodobnie masz pojęcie o wrażeniu, jakie chciałbyś, aby potencjalni klienci pojawili się w Twojej witrynie, a projektant może przekształcić tę wizję w rzeczywistość.

Projektant witryny bierze Twoje pomysły i przekształca je w model szkieletowy, który można wykorzystać jako plan tworzenia pełnego układu witryny. Służy to jako wstępny przewodnik po gotowym wyglądzie strony i może wymagać drobnych poprawek, zanim dopasuje się do założonego układu. Projektanci mogą również doradzić w sprawie lepszego rozmieszczenia elementów strony, aby zwiększyć prawdopodobieństwo odwiedzających po wezwaniach do działania (CTA) i stawaniu się klientami płacącymi.

Doświadczeni projektanci rozumieją, jak zaspokoić potrzeby klientów dzięki zastosowaniu inteligentnych układów i przyjaznych dla użytkownika menu. Podanie opisu unikalnych cech odbiorców docelowych ułatwia projektantowi zastosowanie jego wiedzy do ostatecznego projektu witryny. W rezultacie powstała jedyna w swoim rodzaju niestandardowa witryna internetowa dostarczona na osi czasu i gotowa do wdrożenia z pomocą programisty.

Obowiązki autora strony internetowej

Opracowanie doskonałego interfejsu i przekształcenie go w działającą witrynę jest zadaniem programisty. Mimo że tworzenie stron internetowych w pewnym stopniu pokrywa się z projektowaniem, jest dużo więcej zakulisowych prac związanych z zapewnieniem, że strona zachowuje się tak, jak oczekują użytkownicy.

Widoczność, szybkość i czas sprawności są kluczowe dla udanego handlu elektronicznego. Praca programisty obejmuje wszystkie podstawy, wdrażając skrypty, programowanie i kod niezbędne do ożywienia twojego projektu. Utworzenie funkcjonalnej struktury obsługuje logiczny przepływ między stronami, dzięki czemu nie tylko klienci, ale również roboty wyszukiwarek mogą z łatwością nawigować. Dobra struktura i prosta nawigacja są ważne dla SEO, co oznacza, że Twoja witryna może uzyskać lepszą pozycję w wyszukiwarkach, jeśli masz wykwalifikowanego programistę w zespole.

Istnieją dwa rodzaje rozwoju związane z budowaniem witryny:

  • Frontend zawiera kod, programowanie i skrypty
  • Zaplecze zagłębia się głębiej w takie obszary, jak tworzenie baz danych, zarządzanie bazami danych i najważniejsze funkcje e-commerce

Ponieważ Twoja firma zależy od sprzedaży, a Twoja strona internetowa jest centrum działań e-commerce, musisz mieć pewność, że zarówno tworzenie frontendów, jak i backendów korzysta z najnowocześniejszych technologii i czy kod jest zawsze poprawnie wykonywany. Przestarzałe skrypty mogą spowolnić działanie witryny lub stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, pozostawiając bez niezawodnego sposobu generowania konwersji online.

Dlaczego warto wynająć profesjonalistę, gdy są kreatory stron internetowych?

Jako przedsiębiorca możesz spojrzeć na podstawy projektowania i rozwoju i chcieć iść drogą DIY. Wielu hostów internetowych oferuje narzędzia do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, i chociaż mogą one być przydatne do budowania i utrzymywania małych witryn w określonych sytuacjach, nie mogą zaoferować solidnych opcji ani unikalnych dostosowań, które można uzyskać, gdybyś pracował z prawdziwą osobą nad projektem. Witryny zbudowane przy użyciu tych narzędzi mają tendencję do wyglądania bardzo podobnie i możesz skończyć z układem podobnym do tego, z którego korzysta konkurent. Ten brak rozróżnienia utrudnia odróżnienie się od innych w branży i przekonanie potencjalnych klientów o wyższości twoich produktów i usług.

Zbudowanie własnej strony internetowej zajmuje dużo czasu, nawet przy użyciu w pełni funkcjonalnego narzędzia. Ilekroć natrafisz na funkcję, która nie jest pewna, jak użyć lub napotkać przeszkodę w projekcie, musisz zatrzymać się i rozwiązać problem, dopóki nie zadziała tak, jak chcesz. Godziny zainwestowane w samodzielne ukończenie projektu można lepiej poświęcić na rozwój marki i generowanie wykwalifikowanych potencjalnych klientów.

Często unika się pomysłu płacenia komuś innemu za obsługę projektu, którym według ciebie możesz zarządzać, ale dzisiejsi właściciele firm nie ograniczają się do zatrudniania wewnętrznych projektantów lub zawierania umów z drogimi firmami projektowymi lub deweloperskimi. Dzięki internetowym platformom freelancerskim, takim jak Fiverr, łatwo jest znaleźć kogoś, kto wykona szczegółową pracę, na którą nie masz czasu ani umiejętności, aby osiągnąć sukces.

Wybór najlepszego zespołu profesjonalistów

Aby znaleźć odpowiednich ludzi do zbudowania i wdrożenia witryny, musisz poświęcić trochę czasu na badania. Jednak znalezienie utalentowanych profesjonalistów nie powinno zająć prawie tyle czasu, ile próba samodzielnego zbudowania całej witryny biznesowej i zarządzania nią.

Zacznij od szukania freelancerów z umiejętnościami w zakresie konkretnych usług niezbędnych do zapewnienia pożądanego układu i funkcjonalności witryny. Przeglądaj portfolio pod kątem projektów podobnych do tego, co masz na myśli, i czytaj recenzje, aby dowiedzieć się, jakie doświadczenia mieli inni klienci z każdym projektantem lub programistą. Zawęź listę do kilku najlepszych opcji i wysyłaj wiadomości ze szczegółami swojego projektu. Zapytaj, jakich informacji potrzebują od Ciebie, aby złożyć witrynę i czy są w stanie dotrzymać terminu.

Być może uda Ci się znaleźć jedną osobę posiadającą zarówno umiejętności projektowe, jak i rozwojowe, lub może być konieczne zatrudnienie dwóch osobnych osób. Jeśli weźmiesz na pokład więcej niż jednego freelancera, upewnij się, że jesteś na tej samej stronie w odniesieniu do tego, do czego służy strona, jak powinna wyglądać i jakie funkcje musi spełniać. Nadmiernie komunikuj się i odpowiednio planuj, aby zagwarantować, że gotowy produkt zostanie wydany w dniu, o którym masz na myśli.

Gotowy do pracy na swojej stronie? Na MojeZlecenie czekają odpowiedni profesjonaliści z dostępnymi narzędziami technicznymi i umiejętnościami, aby stworzyć dokładnie to, czego chcesz. Znajdź utalentowanych programistów i projektantów stron internetowych, którzy zajmą się Twoją witryną i innymi projektami sieciowymi wymaganymi przez Twoją firmę. Dzięki freelancerom MojeZlecenie na pokładzie możesz odetchnąć z ulgą, wiedząc, że możesz skoncentrować się na prowadzeniu firmy, podczas gdy ktoś inny tworzy Twoją idealną stronę internetową.

Czy pracowałeś zarówno z projektantem, jak i programistą? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej!

Administrator

Autor od: 6 March 2020

Zostaw swój komentarz

Masz pytania? Przeszukaj naszą bazę wiedzy.