Zaufanie i bezpieczeństwo

Freelancerzy

Bezpieczeństwo w Internecie

Wskazówki, jak chronić siebie i swoje informacje

W Mojezlecenie dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczne i dobrze prosperujące miejsce pracy online. Obejmuje to modele bezpieczeństwa oznaczające podejrzane działania, narzędzia skanujące zawartość witryny oraz całe zespoły zajmujące się freelancerem i sukcesem klienta. Ale zapewnienie bezpieczeństwa naszej społeczności wymaga pracy zespołowej. Oto kilka ogólnych wskazówek i zasobów, które pozwolą najlepiej chronić siebie i informacje w Internecie – zarówno w Mojezlecenie, jak i gdzie indziej.

Dbanie o bezpieczeństwo komputera

Ważne jest, aby chronić komputer zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Rozważ następujące rzeczy:

 • Zablokuj, wyloguj się lub wyłącz komputer, gdy nie jest używany
 • Zaplanuj cykliczne skanowanie komputera za pomocą oprogramowania antywirusowego
 • Aktualizuj oprogramowanie antywirusowe, przeglądarki, wtyczki, aplikacje i systemy operacyjne (lub ustaw je na automatyczną aktualizację)

Ochrona Twoich prywatnych informacji

 

Traktuj swoje dane osobowe jak portfel. Oto kilka porad:

 • Wybierz mocne, unikalne hasła (mieszaj litery, symbole i cyfry) i często je zmieniaj
 • Nie klikaj nieznanych linków ani nie wprowadzaj danych logowania w nieznanych witrynach
 • Nie pozostawiaj komputera bez nadzoru i zawsze wyloguj się, jeśli korzystasz z komputera publicznego

Rozpoznawanie i unikanie phishingu

Wyłudzanie informacji ma miejsce, gdy pozbawieni skrupułów użytkownicy próbują ukraść informacje finansowe, podszywając się pod osobę lub firmę. Próba phishingu może:

 • Przywołaj poczucie pilności, aby zachęcić cię do działania, zanim pomyślisz
 • Pochodzą od znanego nadawcy wiarygodności
 • Zawierają podejrzane adresy URL lub załączniki, często ze skróconymi linkami
 • Dołącz legalne obrazy, takie jak logo

Kształcenie się i ufanie instynktowi są kluczem do ochrony:

 • Unikaj udostępniania danych osobowych, gdy są one wymagane przez e-mail
 • Upewnij się, że treść wiadomości ma sens, i w razie wątpliwości potwierdź faktyczną działalność firmy
 • Wpisz adresy URL bezpośrednio w przeglądarce, aby uniknąć przekierowywania na fałszywe strony logowania

Aby zgłosić próby wyłudzenia informacji w Mojezlcenie, skontaktuj się z nami.

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem

Złośliwe oprogramowanie obejmuje wirusy komputerowe, oprogramowanie szpiegujące i inne natrętne oprogramowanie zainstalowane na komputerze bez Twojej zgody. Aby uniknąć złośliwego oprogramowania:

 • Skanuj pobrane załączniki w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania przed ich otwarciem
 • Ufaj ostrzeżeniom bezpieczeństwa przeglądarki dotyczącym potencjalnie złośliwych plików

Jeśli zauważysz spowolnienie działania komputera, wyświetlanie wyskakujących okienek lub reklam lub nieoczekiwane zmiany w przeglądarce, zeskanuj komputer za pomocą programu antywirusowego.

Aby zgłosić potencjalne złośliwe oprogramowanie w Mojezlecenie, skontaktuj się z nami.

Zgłaszanie problemu

Oznaczanie podejrzanego klienta lub freelancera

Aby zgłosić użytkownika, skontaktuj się z obsługą klienta. Lub kliknij „Zgłoś wiadomość” w wiadomościach Mojezlcenie, aby oflagować określoną wiadomość. Aby zgłosić pracę lub profil użytkownika, użyj linku „Oznacz jako nieodpowiednie” na stronie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym artykułem pomocy.

 

Zgłaszanie podejrzanej luki

Jeśli uważasz, że odkryłeś potencjalną lukę w zabezpieczeniach Mojezlecenie, napisz do nas jak najszybciej, postępując zgodnie z Wytycznymi na temat odpowiedzialnego ujawniania.

Właściwe zatrudnianie

Reputacja ma znaczenie

Wyniki pracy, najwyżej oceniony program i szczegółowe informacje o profilu ułatwiają znalezienie Freelancerów z gwiazdkową historią pracy.

Czatuj ze swoim zespołem

Czat Mojezlecenie umożliwia prowadzenie rozmów w czasie rzeczywistym przed i po zatrudnieniu. Utrzymuj otwartą komunikację i jasne oczekiwania, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne miejsce pracy.

Dbanie o bezpieczeństwo pracy

Ochrona za stałą cenę

Depozyt umożliwia dwukrotne sprawdzenie ukończonej pracy po osiągnięciu kamieni milowych – przed zwolnieniem wstępnie opłaconych płatności na rzecz Freelancera.

Godzinna ochrona płatności

Work Diary pomaga upewnić się, że płatna godzina to przepracowana godzina – zapewniając łatwy dostęp do rozliczanego systemu czasu ze szczegółami pracy i zrzutami ekranu w toku.

Wsparcie i pomoc

Pomoc 24/7

Uzyskaj pomoc od naszego zespołu obsługi klienta w dowolnym miejscu i czasie. Żyją i oddychają ludźmi, aby pomóc Ci rozwiązać problemy związane z pracą.

Pomoc w sporach

Spory rzadko się zdarzają. Ale w przypadku ich wystąpienia Mojezlecenie pomaga w rozwiązywaniu sporów.

Zatrudnienie

Reputacja ma znaczenie

Twój sukces polega na świetnej pracy dla wspaniałych klientów. Zacznij od podwójnego sprawdzenia wiarygodności klienta za pomocą szczegółowych profili. Skorzystaj z naszego systemu opinii, aby przeglądać komentarze freelancerów, którzy wcześniej pracowali z klientem.

Czatuj ze swoim klientem

Czat Mojezlecenie pozwala prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym przed i po zatrudnieniu. Utrzymuj otwartą komunikację i jasne oczekiwania, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne miejsce pracy.

Pracuję bezpiecznie

Ochrona za stałą cenę

Projekty finansowane za pomocą depozytu zapewniają, że Twoja praca jest finansowana, zanim jeszcze zaczniesz pracować nad kamieniami milowymi klienta.

Godzinna ochrona płatności

Upewnij się, że przepracowana godzina jest godziną płatną. Dziennik pracy gwarantuje, że Freelancerzy rejestrujący się co godzinę za pomocą aplikacji będą wynagradzani za przepracowane godziny.

Prywatność na Twoich warunkach

Ty decydujesz, czy Twój profil i praca są publiczne, czy prywatne. Możesz również zmienić swoją prywatność w dowolnym momencie w ustawieniach profilu. Przeczytaj naszą politykę prywatności tutaj.

Wsparcie i pomoc

Pomoc 24/7

Uzyskaj pomoc od naszego zespołu obsługi klienta w dowolnym miejscu i czasie. Żyją i oddychają ludźmi, aby pomóc Ci rozwiązać problemy związane z pracą.

Pomoc w sporach

Spory rzadko się zdarzają. Ale w przypadku ich wystąpienia Mojezlecenie pomaga w rozwiązywaniu sporów.

FAQ

Profil Freelancera zawierają szczegółowe informacje, takie jak doświadczenie zawodowe, CV, portfolio, liczba godzin przepracowanych w ramach Mojezlecenie oraz umiejętności, dzięki którym możesz lepiej wiedzieć, kogo zatrudniasz. Wyświetlamy potwierdzone opinie od poprzednich klientów, aby przedstawić przegląd historii zadowolenia klientów Freelancerów. Najlepsi Freelancerzy na rynku są wyróżnieni odznakami, które dostarczają klientom informacji o reputacji freelancerów. Ostatecznie jednak Twoim obowiązkiem jest przeprowadzenie ostatecznej selekcji, aby upewnić się, że freelancer jest doskonałym wyborem dla Ciebie i Twojego projektu.

Wyniki Sukcesu w pracy są pełnym odzwierciedleniem zadowolenia klienta, a wysokie wyniki wskazują na osiąganie lub przekraczanie oczekiwań w pracy.

W programie Najwyżej oceniane wyróżniono Freelancerów, którzy osiągnęli imponującą reputację na rynku Mojezlecenie.

Możesz ocenić swoich potencjalnych klientów na podstawie danych, takich jak liczba opublikowanych zleceń, łączne wydatki na rynku, historia opinii, historia przyznawania opublikowanych zleceń oraz ilość czasu spędzonego przez klienta na zatrudnieniu w Mojezlecenie. Możesz także dowiedzieć się więcej o kliencie i dokładnych specyfikacjach pracy, komunikując się z nim za pomocą wiadomości przed zaakceptowaniem oferty.

Ważne jest, aby mieć jasne pojęcie o tym, czego chcesz, tworząc stanowisko lub propozycję. Zatrudniając swój projekt, zmaksymalizuj swoje szanse na sukces, zapraszając freelancerów z odpowiednimi umiejętnościami do pracy. Jako Freelancer, chroń się, akceptując tylko umowy o rozsądnych wymaganiach.

Dzięki dezpotowi klienci wstępnie finansują pracę i zwalniają fundusze swoim Freelancerom po zakończeniu projektów lub osiągnięciu kamieni milowych - wiedząc, że będą mogli sprawdzić i zatwierdzić dostarczoną pracę przed zwolnieniem płatności. Depozyt zapewnia również Freelancerom komfort wiedząc, że projekt jest finansowany, zanim zaczną działać.

Praca godzinowa jest chroniona przez Dziennik Pracy - łatwo dostępny system rozliczeniowy, który pokazuje klientom zarówno przepracowane godziny, jak i trwające w celu weryfikacji godzin. Freelancerzy rozliczają klientów godzinami za pośrednictwem automatycznego tygodniowego systemu rozliczeniowego.

W serwisie Mojezlecenie poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa. Jeśli uważasz, że jesteś ofiarą potencjalnego oszustwa, natychmiast skontaktuj się z obsługą klienta lub za pomocą formularza kontaktowego.

Nasz model bezpieczeństwa zaznacza nieuczciwe działania, aby zapewnić bezpieczne miejsce pracy. Jesteśmy również tutaj, aby pomóc Ci odnieść sukces, korzystając z całodobowej obsługi klienta Mojezlecenie i pomocy w sporach. Gdy Freelancer otrzyma zapłatę za pracę wykonaną nad projektem, nasze warunki świadczenia usług określają, że własność tej pracy przechodzi na klienta. Freelancerzy i klienci mogą uzgodnić też inne lub dodatkowe warunki.

Kształcenie się i ufanie instynktowi są kluczem do bezpieczeństwa. Oto niektóre rodzaje oszustw i nadużyć, o których należy wiedzieć i których należy unikać.

 • Wyłudzanie informacji: uniemożliwia pozbawionym skrupułów użytkownikom próby kradzieży haseł. Dokładnie sprawdź, czy linki lub klienci plików HTML nie prowadzą do fałszywych stron logowania.
 • Bezpłatne oszustwo w pracy: nie zaczynaj pracy przed oficjalną datą rozpoczęcia umowy. Nigdy nie płać nic za pracę dla klienta, nawet jeśli twierdzi on, że pieniądze będą podlegały zwrotowi.
 • Sprawdzanie oszustw związanych z gotówką: zgłaszaj klientów, którzy proszą Cię o przetwarzanie płatności PayPal, lub prośbę o przysługę za gotówkę lub wpłaty czeków i przekazów pieniężnych w celu wysłania pieniędzy w inne miejsce. Te czeki lub przekazy pieniężne są najprawdopodobniej fałszywe, a bank może pociągnąć Cię do odpowiedzialności za środki.
 • Płatności bezpośrednie: pozwól naszemu zespołowi zapewnić bezpieczeństwo. Mojezlcenie wyświetla wszystkie płatności wysyłane za pośrednictwem naszego bezpiecznego systemu płatności. Pomóż nam, zgłaszając każdego, kto prosi o wysyłanie lub otrzymywanie pieniędzy poza Mojezlecenie.

Serwis Mojezlecenie bardzo chroni Twoją prywatność, ujawniając jedynie informacje dozwolone przez naszą Politykę Prywatności. Może to obejmować rzadki przypadek wezwania do sądu lub inne wymogi prawne.

Pliki wykonywalne, takie jak .exe, .bat i .vbs są zabronione i blokowane. Załączniki plików (takie jak dokumenty Microsoft Office, pliki Adobe .pdf, obrazy itp.) są dozwolone, ale skanowane w poszukiwaniu potencjalnie złośliwych treści.

Jeśli plik został zablokowany, przyczyną jest jeden z następujących scenariuszy:

 • Twój plik został uznany za złośliwy lub obarczony wysokim ryzykiem
 • Plik przekracza maksymalny rozmiar pliku dozwolony przez nasz skaner antywirusowy.

Obecny maksymalny dozwolony rozmiar to 100 Mb (megabajty) na załącznik.

Jeśli udostępniasz adres URL, który jest zablokowany, ale nie jest złośliwy, skontaktuj się z naszym zespołem. Jeśli stwierdzimy, że nie ma żadnych przeciwskazań, pozwolimy ci używać adresu URL na naszej platformie.

Masz więcej pytań? Odwiedź nasze Centrum pomocy, aby dowiedzieć się więcej.